O mne


Jozef Uhrín - foto

Ak máte dlhodobé problémy spojené s rôznymi pohybovými obmedzeniami i bolestivými stavmi, ste tu správne a pokúsim sa Vám pomôcť. Som dlhoročný cvičiteľ Taiji (Tai-chi), s praktickými skúsenosťami o priaznivom vplyve relaxačného cvičenia na pohybový aparát. Organizujem pravidelné semináre, skupinové i individuálne cvičenia vhodné pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií, začiatočníkov alebo pokročilých cvičencov. Moje meno je Jozef Uhrín (1970), žijem a pracujem v Liptovskom Mikuláši.

V minulosti som sa aktívne venoval súťažnej kulturistike z čoho pramenili takmer všetky moje pohybové problémy. Svalové bolesti, bolesti kĺbov a chrbta spôsobené cvičením a budovaním svalovej hmoty ma však prinútili ukončiť kariéru kulturistu a hľadať spôsob, ako sa týchto problémov zbaviť.

K cvičeniu Taiji (Tai-chi) a Bagua quan som sa dostal v roku 1998 tým, že som začal navštevovať kurzy v L. Mikuláši. Napriek počiatočným nádejám, že pomocou cvičenia Taiji (Tai-chi) v kurze dokážem spomínané bolesti odstrániť, som to bohužiaľ nedokázal. Stále som trpel bolesťami chrbta, ramien, kolien i členkov. Naviac po ôsmich rokoch pravidelného denno-denného cvičenia rôznych zostáv, bojových drillov a posilňovania, som si začal klásť otázky, na ktoré som v kurze nenachádzal odpovede. Preto som cvičenie v kurze ukončil a pokračoval v ďalšom vzdelávaní a cvičení sám.

V období intenzívneho hľadania učiteľa som mal šťastie osobne sa stretnúť s majstrom He Jinghan z Tchaj-wanu, pokračovateľom 5. generácie od majstra Dong Haichuan. Majster He Jinghan je osobným žiakom majstra Gong Baozhai. S majstrom He Jinghan som absolvoval počas 10 rokov nespočetné množstvo seminárov v Prahe, Budapešti a Košiciach. Semináre obsahujúce spoločné cvičenia s majstrom He Jinghanom sú pre mňa vždy silným zážitkom. Naučil ma chápať zmysel cvičenia čo na oplátku pomohlo môjmu telu odstrániť stuhnutosť. Začala sa vytrácať bolesť kĺbov a dlhotrvajúca bolesť chrbta. Naučil som sa uvoľniť telo, čo pomohlo správne nastaviť kostrový systém.

Na základe skúseností získaných z absolvovaných seminárov obsahujúcich všeobecné cvičenia aj Retreat (špeciálny seminár) a poznatkov nadobudnutých dlhoročným a vytrvalým cvičením Taiji Bagua Quan a Bagua Daoyin som sa rozhodol vedomosti odovzdávať ďalším záujemcom a to formou skupinových cvičení, individuálnych cvičení a vlastných seminárov.

Mnou organizované pravidelné skupinové cvičenia v kultúrnom stredisku obce Bobrovec sú vhodné pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií, začiatočníkov alebo mierne pokročilých cvičencov. Pohyby pri cvičení sú pomalé, telo je uvoľnené. Pomalé pohyby dávajú nášmu vedomiu čas vnímať štruktúru a pocity tela, umožňujú nám postupne vylepšovať držanie tela. Myseľ sa pri cvičení vyladí do stavu pokoja a otvorenej vnímavosti. Uvoľnenie spočíva v prítomnosti je uzdravujúce samo o sebe - pre našu myseľ, pre emócie aj pre telo, ktoré môže optimálne využiť svoje samoozdravovacie procesy.

V seminároch sa špecializujem na najčastejšie sa vyskytujúce problémy kĺbového a pohybového aparátu, vnútorného svalstva a správneho držania tela. Zameriavam sa hlavne na na šľachy a šľachosvalový systém s ktorým pracujem za pomoci využitia techniky krútenia šliach. Využitie tejto techniky pri cvičení sekundárne zabezpečuje naprávanie a vyrovnávanie kostí.

Individuálne cvičenia zamerané na bojové umenia Tchaj-ťi čchuan a Bagua zhang (ja + cvičenec) predstavujú už značne pokročilé cvičenia, ktoré vám pomôžu nahliadnuť do vášho tela a objaviť nové možnosti jeho pohybu.

Cvičenia a semináre


V súčasnej dobe organizujem pravidelné semináre a individuálne cvičenia pre malé skupiny (max. 6 osôb) v Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku, Žiline a Prahe. V prípade zaistenia vhodných priestorov a dostatočného počtu záujemcov, nie je problém zorganizovať seminár, alebo ukážky cvičení v ktoromkoľvek meste na Slovensku alebo v Čechách.

Semináre alebo skupinové či individuálne cvičenia je možné sa prihlásiť prostredníctvom formulára v pravom dolnom rohu obrazovky alebo cez e-mail jozef@tai-chi.sk. Možná je aj telefonická objednávka na čísle +421 948 047 926 (prosím v pracovných dňoch volať po 16:00). Vzhľadom na pracovné vyťaženie uprednostňujem e-mailovú komunikáciu.

Upozorňujem záujemcov, že pravidelné pondelkové skupinové cvičenia v MKS, Bobrovec 521 boli zrušené.

 • Každý
  Pondelok
  18:30-19:30

  Pravidelné cvičenia pre verejnosť

  ZŠ Janka Kráľa - Podbreziny, LM

  Cvičenia sú organizované Centrom voľného času - Podbreziny v priestoroch ZŠ Janka Kráľa na Podbrezinách. Sú vhodné pre začiatočníkov a širokú verejnosť všetkých vekových kategórií. Cvičenia sú zamerané na prevenciu bolestí kĺbov a chrbta a sú koncipované tak, že posiľňujú málo aktívne svalstvo.

   

  Objednať cvičenia

   

 • Každý
  Utorok
  19:00-20:30

  Pravidelné súkromné skupinové cvičenia

  Liptovský Mikuláš

  V SÚČASNEJ DOBE PLNE OBSADENÉ

  Pravidelné cvičenia vhodné pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií, začiatočníkov alebo pokročilých cvičencov.


  Cvičenia sú koncipované tak, že nepreťažujú kĺbový aparát a pomáhajú posilňovať málo aktívne svalstvo. Preventívnym cvičením je možné odstraňovať bolestí kĺbov i chrbta a do značnej miery revitalizovať celý pohybový aparát.

   

  Cvičenia sú obsadené

   


 • 2019
  individ.

  Individuálne cvičenia

  Podbreziny, Liptovský Mikuláš

  Pokročilé formy cvičenia pre jednotlivcov alebo malé skupiny s počtom max. 6 osôb poskytujem na súkromných hodinách. Pomôžu vám nahliadnuť do vášho tela a objaviť nové možnosti jeho pohybu. V prípade záujmu ponúkam i cvičenia Taiji a Ba Gua (pa-kua) v rozsahu individuálnych požiadaviek, alebo po osobnej konzultácii - podľa uváženia.

   

  Objednať individuálne cvičenia

   

Aktuálne semináre


 • 2019
  duben
  6. - 7.

  Seminár

  Praha

  Zameranie seminára: cvičenia pre regeneráciu a uvoľnenie kolenného kĺbu, uvoľnenie kŕčnej chrbtice pomocou masáže Tuina, masáž piatich prvkov (solar plexus, pečeň, obličky, pľúca a srdce), uvoľnenie šliach, fascií a následne celého tela, pokračovanie v uvoľnení lopatiek na prepojenie s krížovou kosťou a opačne.

  Čas:

  6.4.2019 - 9:00 až 16:00
  (prestávka 12:00-13:00)
  7.4.2019 - 9:00 do 13:00
  (bez prestávky)

  Adresa:

  Tělocvičná jednota Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812/21, 13000 Praha, Vysočany

   

   

 • 2019
  říjen
  12. - 13.

  Seminár

  Praha

  Zameranie seminára: cvičenia pre regeneráciu a uvoľnenie kolenného kĺbu, uvoľnenie kŕčnej chrbtice pomocou masáže Tuina, masáž piatich prvkov (solar plexus, pečeň, obličky, pľúca a srdce), uvoľnenie šliach, fascií a následne celého tela, pokračovanie v uvoľnení lopatiek na prepojenie s krížovou kosťou a opačne.

  Čas:

  12.10.2019 - 9:00 až 16:00
  (prestávka 12:00-13:00)
  13.10.2019 - 9:00 do 13:00
  (bez prestávky)

  Adresa:

  Tělocvičná jednota Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812/21, 13000 Praha, Vysočany

   

   

 • 2019
  november
  9. - 10.

  Seminár Ba gua Daoyin

  Liptovský Mikuláš

  Zameranie seminára: chôdza Bagua + prvá zmena dlane. Rozcvička Bagua a krútenie šliach na rukách cez zápästia. Pokračovanie v zdokonaľovaní cvičení (krútenie šliach na nohách, cez lakte...). Pochopenie a praktizovanie sadania si do drepu.

  Čas:

  9.11.2019 - 9:00 až 16:00
  (prestávka 12:00-13:00)
  10.11.2019 - 9:00 až 13:00
  (bez prestávky)

  Adresa:

  Hotel Lodenica Liptovský Mikuláš

   

  Objednať seminár

   

 • 2020
  január
  25. - 26.

  Seminár

  Liptovský Mikuláš

  Zameranie seminára: aktivovanie spodnej časti chrbta a pásu. Postupné uvoľňovanie kolena, zákolenia, hľadanie a definovanie ťažiska v tele. Spinálne cvičenia pre nápravu, vyrovnanie a uvoľnenie chrbtice. Pokračovanie v aktivovaní panvového dna.

  Čas:

  25.1.2020 - 9:00 až 16:00
  (prestávka 12:00-13:00)
  26.1.2020 - 9:00 až 13:00
  (bez prestávky)

  Adresa:

  Hotel Lodenica Liptovský Mikuláš

   

  Objednať seminár

   

Tchaj-ťi čchuan

Ba-gua zhang


Tchaj-ťi čchuan (skrátene tchaj-ťi, taichi, tai-chi, taiji, tai-ji) má pôvod v čínskych bojových umeniach a jeho vznik je pravdepodobne datovaný do 12. storočia. Taiji však v sebe nesie čínsku múdrosť lekársku a filozofickú, ktorá má svoje korene hlboko pred naším letopočtom. Vo všetkých textoch užívam zjednodušený slovenský termín tai-chi alebo taiji. Za toto zjednodušenie a poľudštenie pôvodného názvu sa lingvistom ospravedlňujem.

Tchaj-ťi-čchuan, je cvičenie pre zdravie, umenie sebaobrany a forma meditácie v pohybe. Tchaj-ťi má korene v čínskej taoistickej filozofii a je výnimočne komplexným a účinným nástrojom k harmonizácii a kultiváciu energie na všetkých úrovniach nášho bytia.

Baguazhang (pa-kua čang) je jedným z vnútorných štýlov čínskeho bojového umenia, vedľa taiji quan (tchaj ťi čchuan) a xing yi quan (šing ju čchuan). Ba gua sa prekladá ako osem trigramov, čo sú symboly reprezentujúce fenomén prírody tak, ako bol opísaný v knihe premien Yi jing (I-ťing). Zhang (Čang) znamená dlaň a ba-gua je teda druhom bojového umenia, ktorý využíva skôr otvorenú dlaň než zaťatú päsť.

Ba-gua, ako bojové umenie, je založené na teórii neustálych premien a jeho účelom nie je poraziť protivníka silou, ale zručnosťami. Zakladateľ štýlu ba-gua Dong Hai Chuan pôvodne nazýval svoje umenie Čuan zhang (čuan čang) - otáčajúci sa dlaň. Základom všetkých štýlov ba-gua zhang je chodenie v kruhu, kedy horná polovica tela udržuje statickú pozíciu, alebo otáča dlaň ruky.

 

Galéria


Spolupráca


Alexander Uhrín - Photography

AlexanderUhrin.sk

Svadobné dni, stužkové, rodinné oslavy, portréty, exteriéry, interiéry...

Fotografia sa stala jeho veľkým koníčkom, vášňou aj relaxom. Fotil už viac ako 50 svadieb, ktoré mu dali bohaté a cenné skúsenosti. Práve svadobnej fotografii sa v súčasnosti venuje najčastejšie. Svadobný deň sa snaží zachytiť originálnym spôsobom s dôrazom na reportáž. V jeho portfóliu však nájdete i portréty, krajinkársku a športovú tvorbu, ale aj produktovú fotografiu.

Majster He Jinghan z Tchaj-wanu

baguadaoyinseminars.weebly.com

He Jing-han is a 5th generation Bagua Quan master, teacher, and author of two books. He has diligently and persistenly dedicated his time and efforts to teaching and spreading the Art of Bagua Quan/Daoyin to others. His Passion for the Arts is not found often in the West, and his openess to share The Art in the depth that he does is rare, reagrdless of geographical location.

Kontakt


qr vizitka

Podbreziny,
Liptovský Mikuláš

jozef@tai-chi.sk

+421 948 047 926